Z písárny adrenalinového sportovce

Jeden z posledních jičínských aktivních všesportovců, Jaromír Tišer, bývalý reprezentant OB, horolezec, vodák, atlet, lyžař, adrenalinový sportsman a v neposlední řadě podnikatel mne odkázal na Ročenky OB TJ Jičín z roku 1983 a TJ Sportcentrum Aris Jičín 1996. Obsahují dva Tišerovy příspěvky a jeho názory na MB. Prvý lapidárně glosuje pocity autora z 38. ročníku MB. Druhý je nesen v kritickém duchu z pohledu závodníka, který nesouhlasí se vším, co se na “Mikulášáku” děje. Oba zcela určitě patří do naší knihy a ví bůh, že povolaní se kritikou zabývají. Jaromírův příspěvek považujeme za součást rodinného stříbra Tišerovců, jejichž hlava – primář Hynda obohatil náš almanach svým předchozím příspěvkem. Laskavý čtenář má možnost na vlastní oči porovnat literární i sportovní ambice dvou generací pod zorným úhlem MB – Miloš Starý

A ještě jeden manželský rozhovor o věcech nemanželských

Po “Mikulášáku” na Bradech byl Jára chvíli doma. Čézi chtěl, abychom něco napsali do Ročenky, tak jsem využila chvíli rodinné pohody a dala mu pár otázek. Kdo chce, ať čte dál.

Tak Járo, jak se Ti vůbec dneska běželo?

No, na to, že jsem se prakticky měsíc flákal díky přechodnýmu období, to nebylo tak zlý. Měl jsem hlavně strach ze zimy, tak jsem se pořádně nabalil, ještě to chtělo nějakej ohřejvač vzduchu na dýchání. Jinak cíl jsem splnil, běžel jsem pod 10´. Umístění ani neví, snad 3., 4. plac. (žádné výsledky nebyly vyvěšovány).

Myslel sis, že porazíš Kačora?

V žádným případě ne, to bych já musel mít fazónu a on mimořádnej útlum.

(Ročenka OB TJ Jičín 1983)