Trojhlas jičínské radnice

Zní to téměř neuvěřitelně, ale Mikulášský běh na Bradech má již 55. ročník. Z toho je zcela jasně vidět, že v Jičíně byli a jsou schopní lidé, kteří nemyslí jen na sebe, ale i na druhé. Jsem tomu moc rád. Moje praktické zkušenosti s Mikulášským během nejsou velké, ale dobře vím, jak je trať dlouhá a jak se těžko chytá dech. O to víc mě těší stálý zájem, především mladé generace přijít na start a běžet. Využívám této příležitosti, abych poděkoval všem, kteří obětavě a s nadšením připravovali a přpravují tento běh. Přeji všem organizátorům, aby jim tento zápal vydržel i do dalších ročníků a všem běžcům a běžkyním přeji hodně sil a sportovních úspěchů.

Jiří Liška,

starosta města Jičína

Říká se, že 55 roků je ten nejlepší věk. Blahopřeji.

Trochu závidím těm, kteří měli nápad a ten již půl století a pět let vyhání stovky nadšenců na Mikuláše z postele do nepohody vydat se ze všech sil. Musí to být krásný pocit. Jsem rád, že mladíci z roku 1946 našli následovníky a Mikulášský běh žije.

Vlastislav Matucha,

radní a rozhodčí v cíli MB

Na “Mikulášák”, jak důvěrně říkáme známému lesnímu běhu na Bradech, mne přivedl gymnasta Standa Vávra na konci padesátých let. Svoji účast jsem vnímal jako hozenou rukavici mému mládí v atletickém prostředí, které jsem tehdy objevil.

Nové zkušenosti a především známosti, přerůstající v přátelství s generací atletů-zakladatelů, ovlivnily výrazně můj další soukromý život. Vstup do rodiny účastníků Mikulášského běhu předznamenal moji účast v atletickém a lyžařském oddílu, kde jsem se dosyta vyřádil a uspokojil svoji přirozenou náklonnost k “všesportu”, jak jsme si mezi svými říkali. Bylo to prostě nádherné.

Dnes patřím do kategorie pořadatelů a svoji účast chápu především jako společenskou záležitost. Osobní ambice ustoupily do pozadí, ale výjimečnost okamžiků při setkání starých přátel, jejich dětí a jejich dětí patří stále ke koření mého života.

Milý jubilante, hodně zdaru do dalších let a hlavně pevnou oporu v lidech, kteří ponesou štafetu zažehnutou generací zakladatelů, mých celoživotních vzorů a přátel.

Míla Šebík,

radní a kmenový aktér MB